Dětský nábytek

Nejdůležitější místo v životě dítěte od batolete až do období dospívání je jeho pokoj. Vyrábíme dětský nábytek v originálním, i praktickém designu, tak aby dětský pokoj zvládnul ubytovat všechny dětské sny, kamarády a vše potřebné pro studium i dětskou hru a zábavu. 

Materiál v dětském pokoji

Na materiály používané v dětském pokoji jsou kladeny vysoké nároky na kvalitu, na odolnost a životnost. Poradíme s výběrem materiálu, ze kterého lze každý kus nábytku, či dětského doplňku vyrobit, vysvětlíme Vám rozdíly v jednotlivých materiálech, jejich možnosti.

Můžete si vybrat ze široké palety barev, dezénů a materiálů. Barevnic a vzorníků máme velké množství, Vzorníky je možné zapůjčit domů, jen na místě realizace uvidíte materiál nejlépe.

Pracujeme pouze s velmi kvalitními materiály od předních výrobců, všechny námi používané materiály jsou zdravotně nezávadné a vhodné i pro nejmenší děti, batolata.

Provádíme povrchové úpravy všech materiálů, od dýhovaných desek, lamina, MDF. Používáme vysoce kvalitní, zdravotně nezávadné a odolné materiály pro finální úpravy od matných povrchů, až po vysoký lesk. Více o používaných materiálech zjistíte v sekci typy materiálů.

Nábytek do dětského pokoje

Psací stůl

Psací stůl je jedním z nejdůležitějších prvků v dětském, studentském pokoji, pokoji pro mladé případně v dalším interiéru.

Psací stůl by měl mít dostatečně velkou pracovní plochu z pevného materiálu. Pracovní deska by měla být odolná proti poškrábání, měl by být kladen důraz na snadné a důkladnému čištění, které je hlavně u dětských psacích stolů nezbytné. Stejně tak by tato deska neměla být vyrobena z chladných materiálu s ostrými hranami. Psací stůl by měl také mít dostatek polic a zásuvek pro uložení všeho nezbytného. Správně navržený a psací stůl přispívá k většímu soustředění dětí i studentů.

Úložný prostor

Pořízení kvalitní, prostorné a účelné šatní skříně ať už do do pokojíčku pro miminko,dětského pokoje nebo studentského pokoje je v dnešní době nutností. Naše děti chodí nejenom do školy, ale navštěvují různé zájmové a sportovní kroužky, podléhají sběratelským vášním. Z toho samozřejmě vyplývá jejich větší potřeba různých druhů ošacení a potřeb, které při tak aktivním prožití dětství nebo studentského období využívají. I v malých bytech a interiérech lze správně využít každý prostor pro praktické a multifunkční využití úložných prostorů. Nábytek s úložným prostorem může nabízet více funkcí, lze jej kombinovat například s nábytkem sedacím, či nábytkem pro spaní. Při výběru a aplikaci kování pečlivě dbáme na bezpečnost, proto naše výrobky vybavujeme brzdami pantů, tlumiči zásuvek, ochrannými prvky. vyrábímé různé varianty dětských šatních skříní, jednodveřové, dvoudveřové, rohové skříně nebo skříně s posuvnými dveřmi, které jsou vhodné i do menších dětských pokojů, ale i skříně vestavěné vhodné do větších interiérů.

Dětská postel

Děti i dospívající mají jinou strukturu těla i zcela jiné spánkové potřeby než dospělí. Proto je velmi důležité věnovat výběru dětské postýlky, dětské postele ale i studentské postele patřičnou pozornost. Dítě i mladý člověk roste, je nezbytné podporovat správnou stavbu těla, zdravou páteř a také klidný spánek. Při výrobě dětské postýlky, dětské postele dbáme na správnou ergomii, bezpečnost dítěte a především na kvalitu materiálu, ze kterého je postel vyrobena. Nejen postele, ale i ostatní nábytek vyrábíme z bezpečných a zdravotně nezávadných materiálů.

Vyrábíme dětské postýlky, dětské postele, patrové postele, zvýšené postele, postele se skluzavkou, dětské postele auto, studentské postele a postele vysouvací.

Díky tomu, že postele vždy vyrábíme na míru lze u výběru provedení postele přihlédnout k zájmům a zálibám dítěte nebo teenegera a můžete zde již dbát více na její design.

Přebalovací pulty

Přebalovací pult Vám vyrobíme přesně dle vašich požadavků a potřeb. Vyrábíme jak základní nástavby na nábytkové komody, tak samostatně stojící přebalovací pulty. Dbáme na bezpečnost dítěte a kvalitní dílenské zpracování.. Nejen přebalovací pulty, ale i ostatní nábytek vyrábíme z bezpečných a zdravotně nezávadných materiálů.

Přebalovací pulty vyrábíme v různých variantách a provedeních, mohou být vybaveny prostorným šuplíkem opatřeným zarážkami, pojezdovými kolečky pro snadný pohyb po místnosti, dostupným úložným prostorem pro úschovu potřeb při přebalování miminka.

Ostatní dětský nábytek a doplňky dětského pokoje

Můžete popustit uzdu své fantazie, důležité prvky výbavy dětského pokoje lze vybavit i dalšími prvky, jako jsou komody, knihovny, police, zrcadla a třeba i prolézačky a hrací pomůcky.

Inspirace a ukázky realizace dětských pokojů

Pro inspiraci se podívejte do galerie realizací - Dětský pokoj. Najdete zde ochutnávku dětských a studentských pokojů, které jsme realizovali. 


Máte další otázky týkající se návrhu a výroby vybavení dětských pokojů? Kontaktujte nás prostřednictvím online formuláře, a my vám rádi odpovíme na veškeré dotazy.

8.9.2012 2:15:38 | přečteno 3657x | Jiří Třísko
 
Broučil & Babčický - výroba nábytku, truhlářství - tel.: 723 318 837
load