Typy materiálů


Deskový materiál

Nabízíme desky typů MDF, MFP, DTD a HDF. Dále nabízíme deskový materiál hobra, spárovky, laťovky, parapety, schodnice a BIO desky, mezi které patří např.sololak, sololit, akulit. Mezi další deskový materiál patří truhlářské, stavební a fóliované překližky, a také materiály ratanu či bambusu.

Lamino a DTL desky

Nabízíme lamino desky Egger, Kronospan, a DTL desky Thermopal, Glunz, DDL z Humpolce a protiskluzové desky z lamina. U těchto materiálů z lamina - desky LTD se jedná se o povrchově upravené dřevotřískové desky. Povrchové úpravy vznikají pomocí lisování dekorativního papíru, jenž je impregnován aminoplastickou pryskyřicí. Povrchové vrstvy laminátů s dekorativním povrchem spolu s definováním struktury povrchu jsou odolné proti krátkému působení vody za zvýšené teploty a za pomoci chemikálií, které jsou používány v domácnostech. Povrch takového lamina je lehce omyvatelný a je bez zápachu. Tyto Lamina jsou určená k vnitřnímu vybavení a pro nábytek k využití v suchých protorech. LTD desky z lamina jsou hygienické a nezávadné. Emise uvolnitelných formaldehydů splňují emisní třídy typu E1.

Lamináty

Lamináty Egger, Kronospan a dveřní lamináty Egger nebo Thermopal.

Obytné, zábavní a pracovní prostory si žádají materiály a kvalitu, které vybízí ke kreativitě. Lamináty EGGER nepředstavují společně s ostatními dekory či strukturou materiálů jen dokonalý doplněk k harmonickému upravenému programu, ale jsou i mnohostranně použitelným tyúpem materiálü. Záruku kvality těchto laminátů EGGER tvoří zajímavá imitace, jakož i výhody šetrného zpracování či velká odolnost. vynikající argumenty ve prospěch takovýchto laminátů jsou např. nová technika tisku pro působivé imitace dekorů, použití kvalitních materiálů a vysoká preciznost využívaných technologií. Vzhledem k vývoji dokonalejší struktury povrchu se reprodukované dekory více přibližují původním materiálům.

Nábytkové hrany

Hrany pro nábytek - hrany ABS, lamino, dýhové, vrstvené a narážecí hrany Hrany jsou tzv. nekonečné délky, dodávané v rolích a vyrobené z termoplastického granulátu ABS, jenž splňují veškerá ekologická kritéria. Tyto hrany jsou chráněné UV filtrem proti případnému vyblednutí. Plastové nábytkové hrany vyhovují požadavkům jednotlivých výrobců nábytku. Barevná provedení podle vzorníku nábytkových hran máme od firem Hranipex či Wigo. Nábytkové hrany odolávají běžným chemickým látkám, jenž jsou používány v domácnostech, vyjma rozpouštědel jako je např. aceton nebo trichlorethylen. ABS hrany se vyrábí o tloušťce 0,5 až 3,00 mm. Tyto typy hran jsou dodávány o šířce 19 až 45 mm.

Pracovní desky

Pracovní desky Egger, Kronospan, Eurolight, Thermopal a Polyform.

Hlavním materiálem pro tyto pracovní desky je surová DTD deska P2, jenž je povrchově upravená pomocí odolného HPL laminátu o tloušťce 0,6mm a ohnutým přes hranu desky. K takovým pracovním kuchyňským deskám můžete nalézt v různých dekorech i třeba obkladové panely Egger, Kronospan, Thermopal či Polyform. Nové dezénové typy, které zdůrazňují hodnoty daného nábytku tloušťkou materiálu. značky EUROLIGHT® splňuje požadavky a vyznačuje se sníženou naročností materiálu s nízkou váhou pracovní kuchyňské desky. Je velmi úsporný na spotřebu využitého materiálu a bez problémů vytvoří žádané spojení nových myšlenek s atraktivními dekory či povrchy. Značka EUROLIGHT® nabízí také důležitý potenciál úspor pro výrobu, ergonomii nebo dopravu.

Nábytkové kování

8.9.2012 0:41:24 | přečteno 4666x | Jiří Třísko
 
Broučil & Babčický - výroba nábytku, truhlářství - tel.: 723 318 837
load